Dansklubben Buggie - Events and Products

Click on the event/product to learn more or start booking.

Membership
Apply for membership only
Barnkurser
Age Level Start Day & time Venue Instructors    
Bugg Grundkurs, Född 13-, N
Start 25/2. Tors 17.00-18.00 10 ggr.
Instructors Tyra, Emilia.
Född 13- N 25/2 Tors 17.00-18.00 10 ggr Röda Rummet Tyra, Emilia Open
Bugg Fortsättning, Född 13-, M
Start 25/2. Tors 18.00-19.00 10 ggr.
Instructors William, Tyra.
Född 13- M 25/2 Tors 18.00-19.00 10 ggr Blå Hallen William, Tyra Open
Hiphop Grundkurs, Född 08-11, N
Start 25/2. Tors 17.00-18.00 10 ggr.
Instructors Tove.
Född 08-11 N 25/2 Tors 17.00-18.00 10 ggr Gyllene Salen Tove Open
Showdans 8-10 måndag, Född 10-12, N
Start 22/2. Mån 17.00-18.00 10 ggr.
Instructors Linnéa.
Född 10-12 N 22/2 Mån 17.00-18.00 10 ggr Gyllene Salen Linnéa Open
Showdans 8-10 torsdag, Född 10-12, N
Start 25/2. Tors 18.00-19.00 10 ggr.
Instructors Tove, Maja.
Född 10-12 N 25/2 Tors 18.00-19.00 10 ggr Gyllene Salen Tove, Maja Open
Showdans 11+, Född 09-, M
Start 22/2. Mån 19.00-20.00 10 ggr.
Instructors Emilia, Tyra.
Född 09- M 22/2 Mån 19.00-20.00 10 ggr Blå Hallen Emilia, Tyra Open
Rock’n'roll Grundkurs, Född 12-, N
Start 22/2. Mån 18.00-19.00 10 ggr.
Instructors Emilia.
Född 12- N 22/2 Mån 18.00-19.00 10 ggr Röda Rummet Emilia Open
Rock’n’roll Fortsättning, Född 09-, M
Start 22/2. Mån 18.00-19.00 10 ggr.
Instructors David, Emilia.
Född 09- M 22/2 Mån 18.00-19.00 10 ggr Blå Hallen David, Emilia Open
Knattedansarna, Född 16-17, N
Start 21/2. Sön 10.00-11.00 10 ggr.
Instructors Alicia, Ramona.
Född 16-17 N 21/2 Sön 10.00-11.00 10 ggr Blå Hallen Alicia, Ramona Open
Minidansarna, Född 13-15, N
Start 25/2. Tors 17.00-18.00 10 ggr.
Instructors Maja, Alicia.
Född 13-15 N 25/2 Tors 17.00-18.00 10 ggr Blå Hallen Maja, Alicia Open
Tävlingsverksamhet
Age Level Start Day & time Venue Instructors    
Open pole
Start 5/1. Tis 19.30-21.00 26 ggr.
5/1 Tis 19.30-21.00 26 ggr Röda Rummet Open
Boogie Woogie tävlingsträning - Jun/Vux/+35
Start 4/1. Mån 18.00-19.00 26 ggr.
4/1 Mån 18.00-19.00 26 ggr Röda Rummet Open
Bugg tävlingsträning Jun/Vux/+35/GS
Start 4/1. Mån 19.00-21.00 26 ggr.
4/1 Mån 19.00-21.00 26 ggr Gyllene Salen Open
Bugg dans/träning i Timmele
Start 25/5. Tis 19.00-21.00 4 ggr.
Instructors Annette.
25/5 Tis 19.00-21.00 4 ggr Annette Open
Formation - tävlingsträning
Start 4/1. Mån 18.00-19.00 26 ggr.
Instructors Sara.
4/1 Mån 18.00-19.00 26 ggr Gyllene Salen Sara Open
Rock - tävlingsträning
Start 4/1. Mån 19.00-20.00 26 ggr.
4/1 Mån 19.00-20.00 26 ggr Blå Hallen Open