Click on the event/product to learn more or start booking.
Apply for membership only
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bugg Grund & fortsättning, Född 15-, N
Tors 18.00-19.00
10 ggr.
Start 18/1.
Röda Rummet.
Instructors Emilia, Alicia.
|
Född 15- |
N |
18/1 |
Tors 18.00-19.00 |
10 ggr |
Röda Rummet |
Emilia, Alicia |
Direct |
|
Bugg (fortsatt träning), Född 15-, M
Mån 18.00-19.00
7 ggr.
Start 25/3.
Röda Rummet.
Instructors Alicia.
|
Född 15- |
M |
25/3 |
Mån 18.00-19.00 |
7 ggr |
Röda Rummet |
Alicia |
Direct |
|
Showdans 11+, Född 12-, NM
Mån 19.00-20.00
10 ggr.
Start 15/1.
Blå Hallen.
Instructors Emilia, Julia E.
|
Född 12- |
NM |
15/1 |
Mån 19.00-20.00 |
10 ggr |
Blå Hallen |
Emilia, Julia E |
Direct |
|
Showdans 11+ (fortsatt träning), Född 12-, NM
Mån 19.00-20.00
7 ggr.
Start 25/3.
Blå Hallen.
Instructors Emilia, Julia E.
|
Född 12- |
NM |
25/3 |
Mån 19.00-20.00 |
7 ggr |
Blå Hallen |
Emilia, Julia E |
Direct |
|
Showdans 8-10, Född 13-15, NM
Mån 17.00-18.00
10 ggr.
Start 15/1.
Gyllene Salen.
Instructors Ellie, Alice P.
|
Född 13-15 |
NM |
15/1 |
Mån 17.00-18.00 |
10 ggr |
Gyllene Salen |
Ellie, Alice P |
Direct |
|
Formation - tävlingsträning, Född 11-, MA
Mån 18.00-19.00
10 ggr.
Start 15/1.
Gyllene Salen.
Instructors Julia E.
|
Född 11- |
MA |
15/1 |
Mån 18.00-19.00 |
10 ggr |
Gyllene Salen |
Julia E |
Direct |
|
Rock’n’roll Fortsättning, Född 11-, M
Mån 18.00-19.00
10 ggr.
Start 15/1.
Blå Hallen.
Instructors Emilia, David.
|
Född 11- |
M |
15/1 |
Mån 18.00-19.00 |
10 ggr |
Blå Hallen |
Emilia, David |
Direct |
|
Knattedansarna, Född 19-20, N
Sön 10.00-11.00
10 ggr.
Start 14/1.
Blå Hallen.
Instructors Ingrid, Lovis.
|
Född 19-20 |
N |
14/1 |
Sön 10.00-11.00 |
10 ggr |
Blå Hallen |
Ingrid, Lovis |
Direct |
|
Minidansarna, Född 16-18, N
Mån 17.00-18.00
10 ggr.
Start 15/1.
Blå Hallen.
Instructors Alicia, Doris, Saga.
|
Född 16-18 |
N |
15/1 |
Mån 17.00-18.00 |
10 ggr |
Blå Hallen |
Alicia, Doris, Saga |
Direct |
|
Dansa mera - teknik och fysik, Född 15-, M
Tors 18.00-19.00
5 ggr.
Start 22/2.
Gyllene Salen.
Instructors Sara H, Julia E, Maria C, Maja.
|
Född 15- |
M |
22/2 |
Tors 18.00-19.00 |
5 ggr |
Gyllene Salen |
Sara H, Julia E, Maria C, Maja |
Direct |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bugg Utveckling Del 2
Tis 18.30-20.00
6 ggr.
Start 27/2.
Gyllene Salen.
Instructors Oliver.
|
|
|
27/2 |
Tis 18.30-20.00 |
6 ggr |
Gyllene Salen |
Oliver |
Closed |
|
Bugg Intensivkurs nybörjare, N
Lör 11.00-15.30
1 ggr.
Start 27/1.
Gyllene Salen.
Instructors Mika, Irene, Isak.
|
|
N |
27/1 |
Lör 11.00-15.30 |
1 ggr |
Gyllene Salen |
Mika, Irene, Isak |
Closed |
|
Bugg nybörjare VT-24, N
Tis 19.45-21.15
3 ggr.
Start 9/4.
Gyllene Salen.
Instructors Annette.
|
|
N |
9/4 |
Tis 19.45-21.15 |
3 ggr |
Gyllene Salen |
Annette |
Direct |
|
Bugg Steg 3-4 VT-24, N
Tis 18.00-19.30
3 ggr.
Start 9/4.
Gyllene Salen.
Instructors Annette.
|
|
N |
9/4 |
Tis 18.00-19.30 |
3 ggr |
Gyllene Salen |
Annette |
Direct |
|
Bugg Steg 2 vuxen, N/NM
Sön 18.30-20.00
8 ggr.
Start 4/2.
Blå Hallen.
Instructors Peter M, Emma R, Sara R.
|
|
N/NM |
4/2 |
Sön 18.30-20.00 |
8 ggr |
Blå Hallen |
Peter M, Emma R, Sara R |
Closed |
|
Bugg Steg 3 vuxen, M
Sön 16.45-18.15
8 ggr.
Start 4/2.
Gyllene Salen.
Instructors Peter M, Emma R, Sara R.
|
|
M |
4/2 |
Sön 16.45-18.15 |
8 ggr |
Gyllene Salen |
Peter M, Emma R, Sara R |
Closed |
|
Fox grund intensivkurs, N
Lör 10.00-16.00
1 ggr.
Start 6/4.
Blå Hallen.
|
|
N |
6/4 |
Lör 10.00-16.00 |
1 ggr |
Blå Hallen |
|
Direct |
|
Linedance nybörjare/fortsättning
Mån 18.00-19.00
10 ggr.
Start 22/1.
Blå Hallen.
Instructors Maria C.
|
|
|
22/1 |
Mån 18.00-19.00 |
10 ggr |
Blå Hallen |
Maria C |
Closed |
|
Följarträning - bugg 7/3, Från 13 år
Tors 18.00-19.00
1 ggr.
Start 7/3.
Gyllene Salen.
Instructors Nattis.
|
Från 13 år |
|
7/3 |
Tors 18.00-19.00 |
1 ggr |
Gyllene Salen |
Nattis |
Closed |
|
Dansmix 60+, N/NM
Ons 10.00-11.00
12 ggr.
Start 10/1.
Gyllene Salen.
Instructors Annette.
|
|
N/NM |
10/1 |
Ons 10.00-11.00 |
12 ggr |
Gyllene Salen |
Annette |
Direct |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Open pole
Tors 19.00-20.30
20 ggr.
Start 11/1.
Röda Rummet.
|
|
|
11/1 |
Tors 19.00-20.30 |
20 ggr |
Röda Rummet |
|
Direct |
|
Boogie Woogie tävlingsträning - Jun/Vux/Sen
Mån 19.00-20.30
20 ggr.
Start 8/1.
Röda Rummet.
Instructors Annette.
|
|
|
8/1 |
Mån 19.00-20.30 |
20 ggr |
Röda Rummet |
Annette |
Direct |
|
Tävlingsträning Bugg för Nattis 8/2, Från 13 år
Tors 19.00-21.00
1 ggr.
Start 8/2.
Gyllene Salen.
Instructors Nattis.
|
Från 13 år |
|
8/2 |
Tors 19.00-21.00 |
1 ggr |
Gyllene Salen |
Nattis |
Direct |
|
Tävlingsträning Bugg för Nattis 7/3, Från 13 år
Tors 19.00-21.00
1 ggr.
Start 7/3.
Gyllene Salen.
Instructors Nattis.
|
Från 13 år |
|
7/3 |
Tors 19.00-21.00 |
1 ggr |
Gyllene Salen |
Nattis |
Direct |
|
Bugg tävlingsträning Jun/Vux/Sen/GS
Mån 19.00-21.00
20 ggr.
Start 8/1.
Gyllene Salen.
Instructors Sara H, Annette, David.
|
|
|
8/1 |
Mån 19.00-21.00 |
20 ggr |
Gyllene Salen |
Sara H, Annette, David |
Direct |
|
Lindy tävlingsträning
Tors 18.00-19.00
18 ggr.
Start 11/1.
Röda Rummet.
|
|
|
11/1 |
Tors 18.00-19.00 |
18 ggr |
Röda Rummet |
|
Direct |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|