Click on the event/product to learn more or start booking.
|
COLLAB DANCE CAMP 2024
Lör 10.00 - sön 22.00
Start 3/8.
KSD Örebro.
Instructors Collab Dance Camp.
|
3/8 |
Lör 10.00 - sön 22.00 |
|
KSD Örebro |
Collab Dance Camp |
Info/book |
|
| |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
DANSLEKIS 3-4 år
Sön 13.00-13.45
6 ggr.
Start 25/2.
KSD Örebro.
Instructors Maud.
|
25/2 |
Sön 13.00-13.45 |
6 ggr |
KSD Örebro |
Maud |
Info |
|
2 |
DISCO KIDS 4-5 år nybörjare
Sön 13.00-13.45
6 ggr.
Start 25/2.
KSD Örebro.
Instructors Cornelia A.
|
25/2 |
Sön 13.00-13.45 |
6 ggr |
KSD Örebro |
Cornelia A |
Info |
|
3 |
DISCO KIDS 4-5 år fortsättning
Tis 16.45-17.30
11 ggr.
Start 16/1.
KSD Örebro.
Instructors Cornelia A.
|
16/1 |
Tis 16.45-17.30 |
11 ggr |
KSD Örebro |
Cornelia A |
Info |
|
9 |
DISCO 9-11 år nybörjare
Sön 15.00-16.00
6 ggr.
Start 25/2.
KSD Örebro.
Instructors Cornelia A.
|
25/2 |
Sön 15.00-16.00 |
6 ggr |
KSD Örebro |
Cornelia A |
Info |
|
13 |
DISCO DUO KIDS 8+ år
Tis 17.45-18.35
6 ggr.
Start 27/2.
KSD Örebro.
Instructors Maud.
|
27/2 |
Tis 17.45-18.35 |
6 ggr |
KSD Örebro |
Maud |
Info |
|
14 |
HIP HOP 8-12 år nybörjare
Sön 17.00-18.00
6 ggr.
Start 25/2.
KSD Örebro.
Instructors Simon.
|
25/2 |
Sön 17.00-18.00 |
6 ggr |
KSD Örebro |
Simon |
Info |
|
17 |
DANCE MIX 6-9 år medel
Tis 17.30-18.30
11 ggr.
Start 16/1.
KSD Örebro.
Instructors Cornelia A.
|
16/1 |
Tis 17.30-18.30 |
11 ggr |
KSD Örebro |
Cornelia A |
Info |
|
19 |
JAZZ 12+ Medel
Tis 19.00-20.00
6 ggr.
Start 27/2.
KSD Örebro.
Instructors Simon.
|
27/2 |
Tis 19.00-20.00 |
6 ggr |
KSD Örebro |
Simon |
Info |
|
21 |
COMMERCIAL HEELS 14+ Medel
Sön 19.00-20.00
11 ggr.
Start 14/1.
KSD Örebro.
Instructors Kevin.
|
14/1 |
Sön 19.00-20.00 |
11 ggr |
KSD Örebro |
Kevin |
Info |
|
22 |
FUNKIS DANS alla åldrar
Mån 17.00-18.00
5 ggr.
Start 15/1.
KSD Örebro.
Instructors Maud.
|
15/1 |
Mån 17.00-18.00 |
5 ggr |
KSD Örebro |
Maud |
Info |
|
22 |
FUNKIS DANS alla åldrar
Mån 17.00-18.00
4 ggr.
Start 4/3.
KSD Örebro.
Instructors Maud.
|
4/3 |
Mån 17.00-18.00 |
4 ggr |
KSD Örebro |
Maud |
Info |
|
| |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
PRESENTKORT 500kr
|
|
|
|
|
|
Info/book |
|
| |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
TÄVLANDE intro brons/silver
Mån 16.45-18.00
10 ggr.
Start 8/4.
KSD Örebro.
Instructors Simon.
|
8/4 |
Mån 16.45-18.00 |
10 ggr |
KSD Örebro |
Simon |
Info/book |
|
46 |
TÄVLANDE intro brons/silver
Tors 16.45-18.00
10 ggr.
Start 11/4.
KSD Örebro.
Instructors Cornelia A.
|
11/4 |
Tors 16.45-18.00 |
10 ggr |
KSD Örebro |
Cornelia A |
Info/book |
|
47 |
DISCO COACH guld+
Mån 19.15-20.45
10 ggr.
Start 8/4.
KSD Örebro.
Instructors Simon.
|
8/4 |
Mån 19.15-20.45 |
10 ggr |
KSD Örebro |
Simon |
Info/book |
|
49 |
DISCO COACH guld+
Ons 18.00-19.30
10 ggr.
Start 10/4.
KSD Örebro.
Instructors Simon.
|
10/4 |
Ons 18.00-19.30 |
10 ggr |
KSD Örebro |
Simon |
Info/book |
|
50 |
SLOW & ENGELSK FREESTYLE
Mån 18.00-19.15
10 ggr.
Start 8/4.
KSD Örebro.
Instructors Simon.
|
8/4 |
Mån 18.00-19.15 |
10 ggr |
KSD Örebro |
Simon |
Info/book |
|
51 |
DISCO TEKNIK tävlande
Ons 17.00-18.00
10 ggr.
Start 10/4.
KSD Örebro.
Instructors Simon.
|
10/4 |
Ons 17.00-18.00 |
10 ggr |
KSD Örebro |
Simon |
Info/book |
|
52 |
HIPHOP tävlande
Tis 18.00-19.00
10 ggr.
Start 9/4.
KSD Örebro.
Instructors Simon.
|
9/4 |
Tis 18.00-19.00 |
10 ggr |
KSD Örebro |
Simon |
Info/book |
|
54 |
ENVY gruppdisco
Sön 18.00-19.00
10 ggr.
Start 7/4.
KSD Örebro.
Instructors Alice.
|
7/4 |
Sön 18.00-19.00 |
10 ggr |
KSD Örebro |
Alice |
Info/book |
|
55 |
NOTAVIQUE gruppdisco
Ons 19.30-20.45
10 ggr.
Start 10/4.
KSD Örebro.
Instructors Simon.
|
10/4 |
Ons 19.30-20.45 |
10 ggr |
KSD Örebro |
Simon |
Info/book |
|
56 |
STARFORCE gruppdisco
Ons 18.00-19.15
10 ggr.
Start 10/4.
KSD Örebro.
Instructors Maud.
|
10/4 |
Ons 18.00-19.15 |
10 ggr |
KSD Örebro |
Maud |
Info/book |
|
57 |
OPTIMUS gruppdisco
Sön 17.00-17.50
10 ggr.
Start 7/4.
KSD Örebro.
Instructors Maud.
|
7/4 |
Sön 17.00-17.50 |
10 ggr |
KSD Örebro |
Maud |
Info/book |
|
58 |
DISCO DUO KIDS från 6-8 år
Tis 17.45-18.35
10 ggr.
Start 9/4.
KSD Örebro.
Instructors Maud.
|
9/4 |
Tis 17.45-18.35 |
10 ggr |
KSD Örebro |
Maud |
Info/book |
|
| |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
DISCO 30+ nybörjare
Tors 18.00-18.55
6 ggr.
Start 29/2.
KSD Örebro.
Instructors Maud.
|
29/2 |
Tors 18.00-18.55 |
6 ggr |
KSD Örebro |
Maud |
Info |
|
26 |
DISCO 50+ medel
Ons 19.00-19.55
11 ggr.
Start 17/1.
KSD Örebro.
Instructors Maud.
|
17/1 |
Ons 19.00-19.55 |
11 ggr |
KSD Örebro |
Maud |
Info |
|
27 |
LATIN LADIES nybörjare
Sön 16.00-17.00
11 ggr.
Start 14/1.
KSD Örebro.
Instructors Maud.
|
14/1 |
Sön 16.00-17.00 |
11 ggr |
KSD Örebro |
Maud |
Info |
|
28 |
LATIN LADIES fortsättning
Mån 19.00-20.00
11 ggr.
Start 15/1.
KSD Örebro.
Instructors Maud.
|
15/1 |
Mån 19.00-20.00 |
11 ggr |
KSD Örebro |
Maud |
Info |
|
29 |
LATIN & STANDARD fortsättning
Tis 18.30-19.30
11 ggr.
Start 16/1.
KSD Örebro.
Instructors Knut.
|
16/1 |
Tis 18.30-19.30 |
11 ggr |
KSD Örebro |
Knut |
Info |
|
31 |
SALSA & BACHATA nybörjare
Sön 17.00-18.00
11 ggr.
Start 14/1.
KSD Örebro.
Instructors Knut.
|
14/1 |
Sön 17.00-18.00 |
11 ggr |
KSD Örebro |
Knut |
Info |
|
32 |
SALSA & BACHATA lätt fortsättning
Sön 18.00-19.00
11 ggr.
Start 14/1.
KSD Örebro.
Instructors Knut.
|
14/1 |
Sön 18.00-19.00 |
11 ggr |
KSD Örebro |
Knut |
Info |
|
33 |
SALSA & BACHATA fortsättning
Tis 19.30-20.30
11 ggr.
Start 16/1.
KSD Örebro.
Instructors Knut.
|
16/1 |
Tis 19.30-20.30 |
11 ggr |
KSD Örebro |
Knut |
Info/book |
|
34 |
BUGG nybörjare
Tors 19.45-20.45
11 ggr.
Start 18/1.
KSD Örebro.
Instructors Ingela.
|
18/1 |
Tors 19.45-20.45 |
11 ggr |
KSD Örebro |
Ingela |
Info |
|
35 |
SWING & LINDYHOP nybörjare
Sön 19.00-20.00
6 ggr.
Start 25/2.
KSD Örebro.
Instructors Knut.
|
25/2 |
Sön 19.00-20.00 |
6 ggr |
KSD Örebro |
Knut |
Info |
|
36 |
BUGG lätt fortsättning
Sön 19.00-20.00
11 ggr.
Start 14/1.
KSD Örebro.
Instructors Ingela.
|
14/1 |
Sön 19.00-20.00 |
11 ggr |
KSD Örebro |
Ingela |
Info |
|
37 |
BUGG fortsättning 1
Tors 18.45-19.45
11 ggr.
Start 18/1.
KSD Örebro.
Instructors Ingela.
|
18/1 |
Tors 18.45-19.45 |
11 ggr |
KSD Örebro |
Ingela |
Info |
|
38 |
BUGG fortsättning 2
Sön 18.00-19.00
11 ggr.
Start 14/1.
KSD Örebro.
Instructors Thomas.
|
14/1 |
Sön 18.00-19.00 |
11 ggr |
KSD Örebro |
Thomas |
Info |
|
39 |
BUGG & FOX 60+ medel
Mån 18.15-19.15
11 ggr.
Start 15/1.
KSD Örebro.
Instructors Knut, Ingela.
|
15/1 |
Mån 18.15-19.15 |
11 ggr |
KSD Örebro |
Knut, Ingela |
Info |
|
41 |
TANGO,VALS & SAMBA nybörjare/lätt forts.
Sön 16.00-17.00
11 ggr.
Start 14/1.
KSD Örebro.
Instructors Knut.
|
14/1 |
Sön 16.00-17.00 |
11 ggr |
KSD Örebro |
Knut |
Info |
|
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
BRÖLLOPSDANS
KSD Örebro.
|
|
|
|
KSD Örebro |
|
Info |
|
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
DANSKALAS
KSD Örebro.
|
|
|
|
KSD Örebro |
|
Info |
|
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
PRIVAT DANSTRÄNING med SIMON
Sön 16.00-16.45
1 ggr.
Start 24/3.
KSD Örebro.
Instructors Simon.
|
24/3 |
Sön 16.00-16.45 |
1 ggr |
KSD Örebro |
Simon |
Info |
|
|
ZUMBA
Tors 19.00-20.00
1 ggr.
Start 4/4.
KSD Örebro.
Instructors Claudio V.
|
4/4 |
Tors 19.00-20.00 |
1 ggr |
KSD Örebro |
Claudio V |
Info/book |
|
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
FREDAGSDANS april
Fre 19.30-22.00
1 ggr.
Start 19/4.
KSD Örebro.
|
19/4 |
Fre 19.30-22.00 |
1 ggr |
KSD Örebro |
|
Info |
|
| |
|
|
|
|
|
|
|